Zebra Perde Nasıl Takılır Ve Çıkarılır?
  1. Anasayfa
  2. Yaşam

Zebra Perde Nasıl Takılır Ve Çıkarılır?

0

Son yıllarda evlerde sıkça rastlanılan modern görünümü ve kullanışı ile tercih edilen zebra perde nasıl takılır ve çıkarılır? Genelde güneşlik ve tül özelliği ile farklı özellikleri bir ara da toplaması nedeni ile iki kumaşı barındırdı için zebra perde olma özelliğini almıştır. Temizlenmesi açısından oldukça pratik olan zebra perde nasıl takılır ve çıkarılır herkesin merak ettiği konulardan biridir. Zebra perdeler nasıl takılır ve sonrasında çıkarma işlemi için aşamaları uygulayıp perdenizi kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Zebra Perdelerin Çıkarılıp Takılma Aşaması

Birbirinden farklı kumaşlardan elde edildiği için zebra perde adını alan perdeler kullanışlı oldukça şık görünümde olan perdelerdir. İstenilen ölçülerde tasarlanarak evinizin istediğiniz köşesinde zebra perde kullanmanız uygundur. Oldukça dekoratif görünüme sahip perdelerdir. Zebra perde nasıl takılır, çıkarılır konusunda zebra perdelerinde pratik kullanımı bulunmaktadır. Merak edilen zebra perde nasıl takılır ve çıkarılır bu sorunun cevabını aşamaları uygulayarak öğrenmeniz mümkün.

Zebra Perde Nasıl Takılır?
Zebra Perde Nasıl Takılır?

Zebra Perde Nasıl Takılır?

3 farklı biçimde takılan zebra perdeler duvara kornişe ya da tavana takılabilir. Mekanizmaları stor perdeye benzeyen zebra perdeler duvara monte edilecekse perdenin bağlı olduğu mekanizmanın ölçüsünün alınması gereklidir.

Tavan içinde aynı işlemlerin olması gerekir. Rulonun ölçüsü hesaplanır ve iki delik tavana açılır. Rulonun iki uç tarafından montaj için gerekli aparatlar duvara montajlanacaksa aparatlar duvara dik olarak monte edilir.

Perdenin pencereye göre uzaklığı hesaplanmalıdır aksi halde perdeyi indirirken pencere mermeri ya da koluna takılarak perdenin kolay hareket etmesine mani olur. Zebra perde kullananların merak ettiği zebra perde nasıl takılır ve takılır çıkarılır ile ilgili yeterli bilgi edinmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Zebra Perde Nasıl Çıkarılır?

Kullanıcılar çeşitli amaçlarla zebra perdeleri takıp çıkarmak durumunda kalabilirler. Genelde temizlik, taşınma esnasında zebra perdelerin çıkarılması gerekir. Son aşama olan klemenslere perdenin takılma aşaması olarak bilinir. Aslında çıkarma da tam bu noktada başlar. Perdenin özelliği ruloya takıldığından öncelikle rulonun dengeli bir biçimde tutularak klemenslerden çıkartılması gereklidir.

Bir merdiven yardımı ile perdenizin rulosunu çıkararak perdeyi rahat bir şekilde çıkarabilirsiniz. İşlem oldukça kolay ve pratiktir. Çıkarılan zebra perdeleri dikkatli bir şekilde çıkarıp uygun şekilde takarsanız herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Turşu sevenler için güzel bir tarif önerimiz var: Kıtır Kıtır Salatalık Turşusu Nasıl Yapılır?

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir