Yağlı Ciltle Mücadele Etmek mi? İşe Yarayan 6 Bakım Rutini
  1. Anasayfa
  2. Yaşam

Yağlı Ciltle Mücadele Etmek mi? İşe Yarayan 6 Bakım Rutini

0

Milyonlarca kadın için yağlı cilt, varoluşlarının baş belasıdır ve gerçekten işe yarayan cilt bakım rutinlerini bulmayı zorlaştırır. Neyse ki, yağ üretiminizi dengelemenize yardımcı olabilecek ve sizi de nemli, güzel bir cilt ile bırakabilecek birçok seçenek var! İşte yağlı ciltler için gerçekten işe yarayan en iyi 6 bakım rutini.

Cildinize günde iki kez bakım yaparak başlayın

Dişlerinizi fırçalamak sıradan bir davranış gibi görünebilir, ancak çoğumuz sıkı bir cilt bakımı rutini izlemiyoruz. Bunun yerine, yüzünüzde bir sivilce fark ettiğimizde veya önemli bir buluşma için dışarı çıkmadan önce yüz bakımı yapma eğilimindeyiz. Yağlı cildi tedavi etmenin yolu bu değil! Sivilceleri temizlemeye ve lekelerin çıkmasını önlemeye yardımcı olmak için, fazla yağ ve kir birikimini gidermek için yüzünüzü günde iki kez yıkamalısınız.

Temizledikten sonra gerekirse toner kullanın

Yağlı cilde sahip olan birçok kişi toner kullanma ihtiyacı duymadığını düşünür. Toner cildinizi kurutmaz ve temizledikten sonra yüzünüzde kalan fazla kiri, kalıntıları ve makyajı temizlemeye yardımcı olabilir. Toner kullanmak, aşırı kurutmadan veya sizi nemi alan sert ürünler kullanmadan temiz ve berrak bir cilt elde etmenin harika bir yoludur. Dermatoloğunuzun belirttiği şekilde kullanın.

Serumlar ve yüz maskeleri ile takip edin

Cildinizi temizledikten ve tonlandırdıktan sonra, belirli sorunları hedeflemek için serumlar ve yüz maskeleri ile takip zamanı. Örneğin, yağlı bir cildiniz varsa, C vitamini ile aşılanmış bir serum uygulamayı deneyin; bu, yağ üretimini dengelemeye yardımcı olur. Kuru cildiniz varsa, nemlendirici bir yüz maskesi uygulayarak işleri değiştirin.

Nemli kalın

Cildiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri nemli kalmaktır. Vücudunuz sağlıklı bir miktarda suya sahip olmadığında, her türlü soruna yol açabilir. Bu sorunlardan biri yağlı bir cilde sahip olmaktır. Bu nedenle, cildi temiz ve parlak tutmak için bu ipuçlarını izleyin

Her gün Güneş kremi kullanın

Alerjik olabileceğiniz malzemeleri aramanın yanı sıra, beğendiğiniz bir SPF ürünü bulmak flört etmeye çok benzer. Nelerden kaçınmanız ve nelerden uzak durmanız gerektiğini biliyorsunuz – güneş yanığı! – ama bir noktada yüzünüzü başka birinin yüzüne koymanız ve bunun işe yaramasını ummanız gerekecek. Ve tıpkı hayatta olduğu gibi, güneş kremi birçok farklı tonda gelir: fiziksel veya kimyasal, mat veya nemli, hafif veya ağır hizmet tipi.

Haftada bir peeling yapın

Haftada bir peeling yaptığınızdan emin olun. Bu, ölü deri hücrelerini uzak tutar ve vücudunuza yeni, sağlıklı bir cilt üretme şansı verir. Ek bir avantaj, gözeneklerinizi sivilceyi daha da kötüleştirebilecek pisliklerden uzak tutmaya yardımcı olmasıdır. En iyi sonuçlar için, içinde AHA veya BHA (beta hidroksi asit) bulunan bir eksfoliyan arayın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir