WhatsApp Aoero Nedir Neden Sakıncalıdır
  1. Anasayfa
  2. Nedir

WhatsApp Aoero Nedir Neden Sakıncalıdır

0

WhatsApp Aoero nedir ? Neden sakıncalıdır ?

WhatsApp ile ilgili olarak aradığınız şeyleri kendinize göre kullanmak istiyorsanız, bazı aşamalardaki çözümleri inceleyebilir ve ön plana hemen çıkarabilirsiniz. WhatsApp konusunda kendine göre bir çözümle ilerleyen Oreo, özellikle alternatif bir uygulama. WhatsAPp gibi çalışsa da, farklı bir yazılım olduğu için 3. Part bir yazılım. Pek çok geniş özellik sunan bu uygulama, ne kadar güvenli? Gelin yakından göz atalım ve güvenlikle ilgili seçimleri takip edelim.

WhatsApp Aoero nedir Neden sakıncalıdır
WhatsApp Aoero nedir Neden sakıncalıdır

WhatsApp Aoero Nedir Neden Sakıncalıdır

Instagram, Twitter, Facebook ve WhatsApp gibi bazı popüler mobil uygulamaların kendine has yapıları var. Alt yapılar üzerinden çalışan farklı olarak yazılımlar var. Yani WhatsApp alt yapısını kullanarak sıfırdan yazılan bir yazılım düşünün. WhatsApp ile ilgisi dahi olmayan (şirket olarak) ama yine de kendi WhatsApp’ını oluşturan siteler var. Bunlardan birisi de WhatsApp Oreo olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden de güvenlik konularında akla gelen pek çok seçimi kendi  içinde değerlendirebiliyor ve incelemeye başlayabiliyorsunuz. Hepsi bir APK uygulaması olan bu yazılımlar, kendine has bir yapıda ilerliyor ve çözümleri de aynı şekilde kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

WhatsApp Aoreo nedir? Nasıl çalışır?

1999 doğumlu Hazar Bozkurt tarafından üretilen bu yazılım, 2019 yılında yayınlandı ve App Store il Google Play gibi yerlerde bulunmuyor. Bu yazılımı bizzat siteler üzerinden indirerek kullanabiliyorsunuz. WhatsApp Aero, farklı sitelerden APK olarak indirebiliyorsunuz. 3. Parti bir uygulama olarak ön plana çıkarılan bu yazılım için, Androidlere kolaylıkla kurulum yapılırken İos’lar için de Jailbreak işlemi gereklidir. Bu yüzden de endişeli bir şekilde kullanmak çok normal. Marka ya da modele göre root yapabileceğiniz ve bu şekilde kullanabileceğiniz bu yazılım için tek tıklama işlemi yeterli olacaktır.

WhatsApp Aoero nedir Neden sakıncalıdır
WhatsApp Aoero nedir Neden sakıncalıdır

Bu yazılım ne kadar güvenli?

Pek çok kişinin merak ettiği sorulardan birisi de yazılımın ne kadar güvenli olup olmadığı konusudur. Açık kaynak kodlu bir yazılım olduğu için, hiç bir incelemeden geçirilmiyor ve doğrudan yükleniyor telefona. Bu da bazı kişiler için sorun teşkil edebilir. WhatsApp alt yapısı ile çalıştığı için pek çok veriye ulaşabiliyorsunuz. Bu da tehlikeli olabiliyor. Çünkü son derece satışa müsait olan veriler var ve bu veriler herkes için farklı sorunlar yaratabilir. Ama tabi yine de son söz kullanıcıların oluyor.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir