İşletmenin Geleceği Nasıl Tahmin Edilir?
  1. Anasayfa
  2. Yaşam

İşletmenin Geleceği Nasıl Tahmin Edilir?

0

İş dünyasının geleceği nasıl olacak? Teknoloji giderek daha önemli hale geldikçe, tüm işleri robotların yaptığı ve insanların oturup dinlendikleri bir dünya hayal etmek kolay, ancak bu gerçekçi değil. Bunun yerine, işin geleceği şöyle görünebilir…

Geleceğin İş Gücü

En iyi yetenekleri çekmek için telekomünikasyon ve serbest çalışmayı kullanan daha fazla işverenle birlikte, insanlar dünyanın her yerinden hayatlarını kazanıyor ve harika işler yapıyorlar. Esnek çalışma saatleri ve uzaktan çalışma düzenlemelerinin avantajları olsa da, iş arkadaşlarınızla yüz yüze iletişim kurmak için söylenecek bir şey var. İşin geleceği, personel alımı söz konusu olduğunda çok farklı görünebilir ve şirketler, giderek daha uzak bir işgücü için kurumsal stratejilerini oluşturmaya başlarken nasıl büyüyeceklerini şimdiden düşünüyorlar. Y kuşağının geleneksel ofis alanlarının dışında çalışmak için yeni yollar talep ettiğini biliyoruz, peki Z Kuşağı tüm kararları verdiğinde işletmeler nasıl görünecek? Ekipler arasında daha fazla iş birliği mi? Bireysel katkılar yerine ekip çalışmasına artan bir vurgu mu?

Geleceğin Liderliği

Tarih biliminin gerçekten ilginç yanı, bize sadece birkaç yılda ne kadar çok şeyin değiştiğini göstermesidir. Teknoloji sayesinde 50 yıl önce hayal bile edilemeyen ürün ve hizmetleri artık üretebiliyoruz. Geleceğimizin ne getireceğinden tam olarak emin olmayabiliriz ama en azından bir şeyi biliyoruz: Gelecek burada. Bu gerçeğe dair daha fazla kanıta ihtiyacınız varsa, Bu yenilikçi teknolojilerin iş üzerinde daha önceki buluşlar kadar etkisi olacak ve şirketlerin günlük operasyonlarını yürütme biçimlerini şekillendirecek.

Geleceğin Organizasyonları

Her sektör, sürekli değişen bir dünyada güncel kalmanın yollarını bulmaya çalıştığından, iş dünyasının geleceği her sektör için farklı bir konudur. Bu nedenle, işletmelerin rekabette kalabilmek ve hatta müşteri beklentilerine ayak uydurabilmek için teknolojiyi, küreselleşmeyi ve diğer yenilikleri benimsemesi ve benimsemesi zorunludur. İşletmenin Geleceği araştırması, ankete katılan işletmelerin yarısından fazlasının (%56), gelecekteki hedeflerinin genişleme veya birleşme ve satın almalar gibi dış faktörlerden ziyade iç büyüme (müşteri hizmetlerine ağırlık vererek) tarafından şekillendirileceğini söyledi. Bir işletme, yarına bakarken mevcut ihtiyaçları adapte edemez veya karşılayamazsa, yalnızca geride kalmakla kalmayacak, aynı zamanda zayıf iletişim veya yetersiz müşteri hizmetleri nedeniyle hüsrana uğramış hissedebilecek müşterileri kaybetme riskiyle karşı karşıya kalacaktır.

Gelecekteki İşbirliği

İyi yazılmış bir iş planından sonraki doğal adım, kiminle işbirliği yapacağınızı bulmaktır. Ağınızdaki ve ağınızın dışındaki, fikrinizde ilerleme kaydetmenize yardımcı olabilecek ve harika bir şey inşa etmek için size katılmak isteyebilecek kişileri belirleyin. LinkedIn ve özellikle ağ iletişimi için tasarlanmış diğerleri gibi çevrimiçi araçlardan yararlanmayı unutmayın. Ayrıca, ihtiyaç duymadan önce ilişkiler kurmak çok önemlidir: mümkün olduğunca erken profesyonel bağlantılar kurun, böylece ekip oluşturma zamanı geldiğinde, işe almak için hazır bir uzman havuzu olur. Şirketinizdeki herkesin akranları tarafından eşit olarak görüldüğünden emin olun – bir kişi özellikle harika bir şey yapsa veya muazzam değer katsa bile.

Karar Verme

Yapay zeka ve makine öğreniminin neredeyse her sektörü etkileme hızıyla, bilgisayarların bizim yerimize karar verebileceği bir zamana girdiğimiz açıkça görülüyor. Bu kulağa bilim kurgu gibi gelebilir, ancak daha önce yaptığımız bazı ilerlemeleri göz önünde bulundurun: bilgisayarlar hikayeler yazmak ve karmaşık kurallara sahip oyunlar oynamak için programlanmıştır. İş ortamlarında karar vermede daha da iyi hale gelmeleri sadece an meselesi. Şirketiniz, hiçbir doğru yanıtı olmayan veya ileriye dönük net bir yolun olmadığı önemli bir kararla karşı karşıyaysa, bu kararın üstesinden geleceği konusunda bilgisayarınıza güvenip güvenemeyeceğinize bakın.

Geleceğin Pazarlama ve Satış Stratejileri

Önümüzdeki yıllarda rekabetçi olmak isteyen işletmelerin modern pazarlama ve satış stratejilerini birleştirmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaları gerekecek. Teknoloji ilerledikçe, giderek daha fazla insan alışveriş de dahil olmak üzere birçok şey için mobil cihazlarına güveniyor. Bir düşünün: çalışanlarınızın her biri bir akıllı telefon kullanma yeteneğine sahip; peki bunu pazarlama ve satış için bir araç olarak nasıl kullanabilirsiniz? Örneğin, bazı e-ticaret siteleri kısa mesajlar yoluyla özel promosyonlar sunar ve müşterilerinizin iletişim bilgilerini çevrimiçi alışveriş sepetlerine dahil ederek, aynı müşteriler, fiziksel mağazanızda onları bekleyen bir sipariş olduğunda otomatik olarak bilgilendirilebilir. .

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir