Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?
  1. Anasayfa
  2. İnternet

Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

0

Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Facebook hesap silme işlemi için Facebook hesabınıza giriş sağladığınız mobil cihazınızdan veya bilgisayarınızdan https://www.facebook.com/help/delete_acount adresine erişim gerçekleştirmelisiniz. Hemen ardından hesabınızı kalıcı olarak silmeye yönelik işlem yapabileceğiniz tablo ekrana yansır.

İşlem tablosunun en alt bölümündeki “hesabı sil” komutuna tıklayınız. Ardından görüntüleyeceğiniz boş kutucuğa, hesabın size ait olduğunu doğrulamak için kullanıcı şifrenizi girerek, “devam” komutuna tıklamanız gerekir. İşlem adımları sonunda Facebook hesabından otomatik şekilde çıkış yapılır ve hesap artık Facebook kullanıcılarınca görüntülenemez.

Facebook Hesap Silme Öncesinde Dikkat Edilecekler Neler?

Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?
Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

 

Facebook kalıcı hesap silme işlemi öncesinden dikkat etmeniz gereken noktalar şu yöndedir:

  • Facebook hesabınızı silmeniz halinde Facebook ile giriş yaparak kayıt gerçekleştirdiğiniz internet sitelerini, oyunları ve uygulamaları kullanamazsınız. Bu yüzden Facebook hesabınızı kalıcı şekilde silmeden önce, Facebook giriş ile kaydolduğunuz uygulamalara şifre ve e-posta adresi kullanarak yeniden kayıt gerçekleştirmelisiniz.
  • Facebook hesabınızı kalıcı şekilde kapattığınızda, paylaşımlarınız, fotoğraflarınız ve sohbetleriniz de silinir. Bu yüzden Facebook hesabınızda olan ve önemli gördüğünüz verilerinizi ayrı bir alanda yedekledikten sonra hesabınızı silmeniz önerilir. Aksi halde veri kaybı yaşayabilirsiniz.
  • Facebook hesabınızdan çeşitli gurup veya sayfaları yönetiyorsanız, hesabınızı sildiğinizde ilgili sayfa ve guruplar da silinir. Sayfa ve gurupların Facebook’ta kalmasını istiyorsanız, hesabınızı silmeden önce yeni bir yöneticiyi atamanız gerekir.

Tüm bunlara ek olarak, Facebook hesap silme işlemi kalıcı şekilde yapılsa dahi hesap kullanıcının fikrini değiştirmesi ihtimaline karşı 30 gün boyunca pasif konumda bekletilir. Bu süre zarfında Facebook kullanıcıları hesabı görüntüleyemezler ancak hesap sahibinin kalıcı silme işlemini iptal etme hakkı 30 gün boyunca korunur.

İnternet bağlantınızda sorun mu var. Modem resetleme işlemi nasıl yapılır merak ediyorsanız yazımızda tüm detaylar yer almaktadır.: Modem Resetleme Nasıl Yapılır?

Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?
Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Facebook Hesap Silme İptali Nasıl Yapılır?

Facebook hesap silme işlemi gerçekleştirmiş olsanız dahi maksimum 30 gün içerisinde verdiğiniz karardan vazgeçme şansınız bulunur. Kalıcı hesap silme komutu girdiğiniz hesaba 30 günlük süre içerisinde tekrar giriş sağlayabilirsiniz.

Hesap silme işlemini iptal etmek için Facebook uygulamasına giriş yapıp, e-posta ve kullanıcı şifreniz ile Facebook profilinize erişim sağlayınız. Profilinize giriş sürecinde ise ekranda “silme işlemini iptal et” komutunu görüntüleyebilirsiniz. Komuta onay vermeniz halinde hesabınız tekrar kullanıma açılır. Ancak uygulamanın tanıdığı 30 günlük süre aşılmışsa Facebook hesabına tekrar giriş yapma imkanı bulunmaz, hesap verileri ile birlikte silinir.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir