Facebook Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?
  1. Anasayfa
  2. İnternet

Facebook Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

0

Facebook Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Facebook engel kaldırma işlemi için ilk olarak Facebook hesabınıza E-posta ve kullanıcı şifrenizle giriş sağlayınız. Ardından ana sayfanın sağ üst kısmında yer alan ok simgesine tıklayınız. Sıralanan seçenekler arasından “Gizlilik” sekmesini seçiniz. Ekrana gelen “Ayarlar” menüsüne giriş sağlayıp, “kullanıcı engelleme” seçeneğine tıklayınız. Bu aşamada daha önce tarafınızca engellenmiş olan Facebook kullanıcı isimleri ve hesapları bir liste halinde pencereye yansır. Engelini kaldırmak istediğiniz kullanıcı adının üzerine tıklayıp, “engeli kaldır” komutuna onay verebilirsiniz. Adımlar sonunda işlem başarıyla tamamlanır.

Facebook’ta Engellediğim Kişileri Nasıl Görürüm?

Facebook da zaman zaman kişinin kendisinden ya da paylaşımlarından dolayı profil engelleme işlemi yapmış olabilirsiniz. Kişilerinizden bazıları çok fazla paylaşım yapıyor ve bu sizi rahatsız ediyor ise yine Facebook profil engelleme yapmış olmanız mümkün. Peki, Facebook’ta engellediğim kişileri nasıl görürüm diye merak ediyorsanız bu konuya da açıklık getirelim.

Facebook Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?
Facebook Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Facebook hesabınızdan engellediğiniz kullanıcı profillerinin hangileri olduğunu görmek için yapmanız gerekenler:

  • Facebook profilinize erişim sağlayın.
  • Facebook Profil sayfanızdan “Sayfalar” sekmesine giriş yapın.
  • Karşınıza çıkacak “Diğer” sekmesine tıklayıp, “Ayarları Düzenle“ sekmesini tercih edin.
  • Bu adımda ekrana gelen seçeneklerden “Engellenen kişiler ve Sayfalar“ başlığına tıklayarak, engel koyulanların hesap listesini görüntüleyebilirsiniz.

Yukarı da anlattığımı pratik adımlar sayesinde engellediğiniz hesapları kısa sürede öğrenebilirsiniz. Engelini kaldırmak istediğiniz istediğiniz kişinin ise profiline tıklamanız ve engeli kaldır demeniz yeterli bir işlem olacaktır.

Facebook Engel Kaldırma Süresi Nedir?

Facebook engel kaldırma süresi olarak tanımlanan süre aslında bir hesaba ilişkin birden fazla engelleme komutu tanımlanmak istediğinde devreye giren bir kavramdır. Örneğin daha önce engellediğiniz bir Facebook hesabının engelini kaldırdıysanız, o hesaba en az 48 saat sonra tekrar engel tanımlayabilirsiniz. Engeli kaldırılan hesaplara aynı gün içerisinde tekrar engel tanımlanamaz ve ikinci bir işlem için 48 saat beklenmesi gerekir.

Karşı Hesaptan Gelen Facebook Engeli Nasıl Kaldırılır?

Facebook engel kaldırma işlemi ancak engelleme komutunun verildiği hesap içerisinden, hesabın sahibi tarafından yapılabilir. Eğer bir Facebook hesabından sizin hesabınıza yönelik bir engelleme tanımlanmışsa, bunu sizin iptal edebilmeniz mümkün değildir.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir