Bozuk SD Kart Nasıl Çalışır 2022
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Bozuk SD Kart Nasıl Çalışır 2022

0

Bozuk SD Kart Nasıl Çalışır

Bozuk SD kart ne anlama geldiğini söylemek oldukça zordur. Normalde, bir Windows PC, Android telefon veya dijital kamera artık bir hafıza kartını okuyamadığında ya da tanıyamadığında, kartı açmasını veya üzerindeki verilere erişmesini engelleyen garip hata mesajları göndermeye başlar. Böylece sizde SD kartın bozulmuş olduğunu kolayca belirleyebiliriz.

Bozuk SD Kart Nasıl Çalışır

Hafıza kartınızda aşağıdaki belirtileri görüyorsanız, SD kartınızda sorun olması muhtemel olduğundan ve en önemlisi verileriniz tehlikede olduğundan endişelenmeye başlayabilirsiniz.

Bozuk SD Kart Nasıl Çalışır
Bozuk SD Kart Nasıl Çalışır
  • SD kart dosyaları görünmüyor
  • Android telefonda veya kamerada hafıza kartı bulunamadı hatası
  • SD kart Windows Gezgin’inde görünmez
  • SD kart, disk yönetiminde herhangi bir medya göstermiyor
  • SD kart, disk yönetiminde RAW gösteriyor
  • Hasarlı SD kart, biçimlendirmeyi deneyin
  • Erişim reddedildiği için SD kart açılamıyor

SD hafıza kartı böyle arızalanmaya başladığında, bunun icabına bakmak için kendinizi temel bilgilerle hazırlamanız gerekir. SD kart fiziksel olarak ölü, kırık veya tamir edilemeyecek şekilde hasar görmedikçe, güçlü ve ücretsiz SD kart onarım araçlarının yardımıyla, bozuk SD kartı kendi başımıza düzeltebiliriz.

Bozuk bir SD kartı düzeltmek için standart prosedür, ilk olarak bozuk SD kartı kurtarma ve sorunlarını giderme olmalıdır. Ardından, SD karttaki bozuk verilerin mümkün olduğunca nasıl kurtarılacağını ve bozuk SD kartı nasıl düzeltebileceğimizi öğrenelim.

Bozuk SD Kart Nasıl Kurtarılır: Fotoğraflar, Videolar ve Belgeler

Bozuk SD Kart Nasıl Çalışır
Bozuk SD Kart Nasıl Çalışır

SD kartı bir bilgisayara bağladığımızda genellikle Explorer’da açıyoruz. Gerçek şu ki, bir hafıza kartı bozulduğunda, %99’u orada görünmüyor. O zaman verilere nasıl erişirsiniz?

Endişelenmeyin, SD kartı Explorer’da görmüyorsanız, Windows Disk Yönetimi’nde (Bu Bilgisayar > Yönet > Disk Yönetimi) kontrol edin. Bazen orada RAW veya Ayrılmamış alan gibi işaretlerle SD kartı bulabilirsiniz, bozuk SD karttan verileri kurtarmak için en iyi yol, herhangi bir tarama yapabilen ünlü veri kurtarma yazılımı ve onarım yazılımı dosyası olan EaseUS Data Recovery Wizard’ın yardımıyladır.

EaseUS bozuk SD kart kurtarma yazılımını indirin ve bozuk SD karttaki fotoğrafları, videoları, sesleri ve belgeleri kurtarın.

Bozuk SD Kart Nasıl Çalışır
Bozuk SD Kart Nasıl Çalışır

 

İlginizi çekebilir: Fiber Optik Jiroskop Nedir Ve Nasıl Çalışır?

Adım: 1 SD kart kurtarma yazılımını çalıştırın ve kartı tarayın.

EaseUS Data Recovery Wizard’ı bilgisayarınızda açın. Ardından SD kartınızı seçin. Ardından, SD kartınızdaki kayıp verileri bulmaya başlamak için “Tara” düğmesine tıklayın.

Adım: 2 SD kart verilerini inceleyin

Bilgisayarınızdaki tarama işleminin ardından istediğiniz dosyaları hızlıca bulmak için “Filtrele” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Adım: 3 Verileri SD karttan geri yükleyin.

Bulunan dosyaları her birine çift tıklayarak kontrol edebilir ve ön izleyebilirsiniz. Ardından karşınıza çıkan SD kart verilerini bilgisayarınızda veya harici depolamada güvenli bir konuma kaydetmek için Kurtar’ a tıklayın.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir