Bağlantınız Gizli Değil Hatası Nasıl Çözülür
  1. Anasayfa
  2. İnternet

Bağlantınız Gizli Değil Hatası Nasıl Çözülür?

0

Bağlantınız Gizli Değil Hatası Nasıl Çözülür

Pek çok internet kullanıcısının karşılaştığı hatalardan olan bağlantınız gizli değil hatası, özellikle tarayıcılarla ilgilidir. İnternet tarayıcıları, yer yer bu tarz bildirimler gösteriyor ve çözümü için de farklı yöntemler sunuyor. Peki ama durumlar nasıl çözülür? Ne yapmak gerekir? İnternet sitelerinden kaynaklı bir sorun olsa da, çoğu zaman bilgisayarınızdaki bir problem de olabilir. Bağlantınız gizli değil hatası çözümü ile ilgili bu yazımızda sizlere birkaç tüyo vermek istiyoruz.

İnternet dünyası malumunuz geniş problemlerle ve tehlikelerle dolu bir yer. Bu yüzden kişisel bilgilerinizin çalınmasından tutun da, tarayıcı verilerinize kadar karşınıza çıkacak olan her şeyi kendinize göre kullanabilir ve ön plana çıkarabilirsiniz. İnternet dünyasının en temel sorunlarından biri olan tarayıcı problemleri de bu düzen içerisinde karşımıza çıkıyor. Bu yazımızda da hepsini kendi içinde organize edebilir ve kullanabiliriz.

Bağlantınız Gizli Değil Hatası Nasıl Çözülür
Bağlantınız Gizli Değil Hatası Nasıl Çözülür

Bağlantınız gizli değil sorusuna cevap olarak pek çok seçimi kullanabilir ve hepsini rahatlıkla ön plana çıkarabilirsiniz. Süreç bazlı olarak değişen ve yenilenen bu hataların çözümü nedir? Sırada onlar var.

Bağlantınız gizli değil hatası nedir?

Bağlantınız gizli değil hatası, kendine has bir yapıda ilerleyecek ve bu süreçlerle ilgili çözümlerin tamamını ortaya çıkaracaktır. HTTP protokolü üzerinden SSL güvenlik sertifikanızı kontrol eden siteler, bu noktada çok daha farklı bir yaklaşımla ilerleyecek ve bu süreçleri kendinize göre kullanabileceksiniz. Kişisel bilgilerinizin korunduğu ile ilgili merak ettiğiniz ya da karşınıza çıkarmak istediğiniz seçenekler adına, bir sorun yaşıyorsanız, bu durum sizinle ilgili seçimleri organize edecek türden olabilir. Yapılacak olan her bir farklı yaklaşım ve seçenek için tek bir tıklama yeterlidir.

Bağlantınız Gizli Değil Hatası Nasıl Çözülür
Bağlantınız Gizli Değil Hatası Nasıl Çözülür

Bağlantınız gizli değil hatası çözümü?

Öncelikle yapmanız gereken işlem, sayfayı yeniden yüklemeniz. Yani F5 yaparak sayfayı yenilemeniz ve sonrasında da bu süreçleri kendinize göre kullanmanız olacaktır. Herkese açık bir WİFİ ağı kullanıyorsanız hemen onu değiştirerek tekrar bağlanmayı deneyebilirsiniz. Bazen tarayıcılar, herkese açık wifi ağı ile internete bağlananlar için bu tarz uyarılar verebiliyorlar. Bu yüzden bu çözümleri kendinize göre ortaya çıkarmak işinizi kolaylaştıracaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir