Akebia Meyvesinin Harika Sağlık Faydaları
  1. Anasayfa
  2. Yaşam

Akebia Meyvesinin Harika Sağlık Faydaları

0

Akebia Meyvesinin Harika Sağlık Faydaları – Sağlığınız için iyi olan yiyecekleri düşündüğünüzde, muhtemelen aklınıza sebze ve meyveler gelmiyordur. Aslında çoğu insan, sağlıkları üzerinde olumlu bir etkisi olacak tek şeyin haplar, tozlar ve iksirler veya ameliyatlar olduğunu düşünür. Bununla birlikte, bazı yaygın sağlık sorunlarına aslında birçok gıda bazlı çözüm vardır. Örneğin, Akebia meyvesinin iltihapla savaşmaya yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Akebia meyvesinin inanılmaz sağlık yararları hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Akebia Meyvesi nedir?

Geleneksel Asya tıbbında uzun süredir bulunan akebia meyvesi, beslenme uzmanları ve diyetisyenlerin favorisi haline gelen egzotik yeni bir bileşendir. Diğer birçok meyve gibi akebia da vitamin, mineral ve lif sağlar; Bununla birlikte, çalışmalar sağlık yararlarının kivi ve portakalda bulunanların bile ötesine geçtiğini gösteriyor. Bu faydalar arasında en dikkat çekeni, akebia meyvesinin potansiyel olarak kan şekeri seviyelerini düzenleyebilmesi ve tatlı yeme isteğini azaltabilmesidir. Bu tür besinlerin diyabetli insanlar için ne kadar sağlıklı olduğunu daha iyi anlamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulsa da, onları herhangi bir diyete bu kadar iyi bir katkı yapan şeyin ne olduğunu bulmak hala mümkün.

Akebia meyvesi yemenin sağlığa faydaları nelerdir?

Akebia meyvesi yemenin sağlığa faydaları çoktur. Kalbiniz, dolaşımınız ve kan basıncınız üzerinde olumlu bir etkisi olabilir. Ayrıca cilt elastikiyetini arttırdığına ve sindirime yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Akebia meyvesinin benzersiz bir yararı, bazı durumlarda kanamayı durdurmak için kullanılabilmesidir – kızılcık gibi diğer meyvelerin işleyişine benzer şekilde. Ek olarak, vücudunuzdaki hücrelere zarar veren serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olabilecek antioksidanlarda yüksektir (bu hasar kanserin bir nedenidir). Yararlarına rağmen, sadece iki çalışma yayınlandığı için akebia meyvesi hakkında fazla araştırma yoktur; bununla birlikte, sağlık yararları hakkında daha yaygın bir çalışma için umut verdiler.

Diyetinize neden akebia meyvesi eklemeyi düşünmelisiniz?

Akebia meyvesi, Batı ülkelerinde çoğunlukla bilinmeyen egzotik, lezzetli bir meyvedir. Bu bir üzücü çünkü akebia meyvesinin denemeye değer birçok sağlık yararı vardır. Araştırmalar, akebia’nın ağrıyı tedavi etmeye, yaraları iyileştirmeye ve dolaşımı artırmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor. Ayrıca antioksidanlar ve vitaminlerle doludur, bu da onu genel sağlığınız için iyi yapar.

Bu harika meyve nasıl yenir?

Akebia meyvesinin sağlığa faydaları genellikle göz ardı edilir. Meyve koyu mor renkli ve yaklaşık bir greyfurt büyüklüğündedir. Lardizabalaceae adlı bir ailenin parçasıdır ve Japonya, Çin, Kore ve Doğu Rusya’nın bazı bölgelerinden gelir. Meyve bu bölgelerde binlerce yıldır var ama son zamanlarda bu bölgelerin dışında dikkat çekmeye başlıyor. Akebia meyvesini yemek için en iyi zaman, uyku sırasında en az kesintinin olduğu yatmadan hemen öncedir. Şu konularda yardımcı olabilirler: dolaşım, yüksek tansiyon ve kabızlık. Sağlık yararları nedeniyle onları yemeyi denemek istiyorsanız, onları doğru şekilde nasıl hazırlayacağınızı bildiğinizden emin olun: olgunlaşmış meyveleri küçük parçalar halinde doğrayın (çekirdeği atarak) veya bal veya şekerle karıştırın ve akşam yemeğinden sonra aç karnına yiyin (uyumadan önce). Akebia Meyveleri yiyen birçok kişi iyi bir gece uykusunun tadını çıkaracaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir