18-25 Yaş Arası Gençlere Ücretsiz MüzeKart Nasıl Dağıtılıyor?
  1. Anasayfa
  2. Nedir

18-25 Yaş Arası Gençlere Ücretsiz MüzeKart Nasıl Dağıtılıyor?

0

18-25 Yaşındaki Gençlere Ücretsiz MüzeKart Nasıl Dağıtılıyor?

Müze kart ülkemizde oldukça önemli bir yere sahip. Gençlik ve Spor Bakanlığı geçtiğimiz hafta bir açıklama yaptı. İnsanları müzelere teşvik ettirmek için 18 ile 25 yaş arasına doğrudan Müzekart dağıtılacak ve bu sayede gençler bir şekilde müzelere sokulmuş olacak. İsterseniz konuyla ilgili detaylı şartlara göz atalım ve hepsini ön plana çıkarmaya devam edelim.

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ön plana çıkarılan bu hizmet, geçtiğimiz gün pek çok kişiyi sevindirmişti. Öğrencilerin ve gençlerin bu anlamda yapacağı her çalışma, ücretsiz müze kart fırsatıyla karşımıza çıktığı için de insanların isteklerine cevap veriyor diyebiliriz. Müze kart ile ilgili açıklamalara gelin hep birlikte bakalım ve MüzeKart şartları nedir sorusunun cevabını ön plana çıkaralım.

18-25 Yaş Arası Gençlere Ücretsiz MüzeKart Nasıl Dağıtılıyor?
18-25 Yaş Arası Gençlere Ücretsiz MüzeKart Nasıl Dağıtılıyor?

18-25 Yaş Arası Gençlere Ücretsiz MüzeKart: Ücretsiz müzekart nasıl alınır? Müzekart şartları nedir?

Peki 18-25 Yaş Arası Gençlere Ücretsiz MüzeKart dağıtılıyor da ücretsiz müzekart ile ilgili açıklama yapan yetkililer, ögrenci olması önemsiz bir şekilde herkese kart verecek. 18 ile 25 yaş arasındaki gençlere verilecek olan bu kart sayesinde kişiler rahatlıkla gezebilecekler. Peki ama nasıl başvuru yapılır? Gelin şartları değerlendirelim ve incelemelerde size de artı sağlayan fırsatlara göz atalım.

Başvuru yapmak yine biraz farklı oluyor. Yani gençlerin dijital olarak da aktif olabileceği bir şekilde hizmet sunuluyor.

  • Genç Ne Sever Twitter ve Instagram hesaplarına ulaşın ve o hesapları takip edin
  • Ardından 1 Temmuz ile 1 Ekim arasında haftada 5 saatlik gönüllülük faaliyetlerine katılın
  • Üyelik sözleşmesini takip edin ve kabul edin
  • 18-25 Yaş Arası Gençlere Ücretsiz MüzeKart Nasıl Dağıtılıyor?
    18-25 Yaş Arası Gençlere Ücretsiz MüzeKart Nasıl Dağıtılıyor?

Bu şartları yaparak sizler de müze kart alabiliyorsunuz. Ancak dikkat etmek gereken bir şey var. En az 5 saatlik gönüllü aktiviteler daha çok teşvik amaçlı yazıldığı için bir zorunluluk yok. Bu kart ile aynı müzeye girerken 2 defa hakkınız oluyor. Gezilebilecek müzeler de sürekli güncelleniyor.

Pek çok şehirde ön plana çıkarılan ve özellikle yeni bir yapıda ilerlemeye sahip olan müzeler özellikle siteler üzerinde duyuruluyor. Instagram ve Twitter takip ederek sizler de bu güncel müzeleri görebilir ve hangi müzelere ücretsiz girileceğini takip edebilirsiniz.

benzer yazılarımızı okumak için tıklayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir